Tarihçe

1991 Yılında OFLAZLAR Dayanıklı Tük. Mal. Ltd. Şti. Olarak Sivas ilinde Vestel markası ile beyaz eşya sektöründe faaliyete başladı.

1993 Yılında Beyaz Eşya sektöründe Bosch markası ile Sivas ilinde bayilik sözleşmesi imzalanmıştır.

1995 Yılında Sony markası ile Sivas ili için Bayilik sözleşmesi imzalanmıştır.

2000 Yılında Beyaz Eşya ve Elektronik alanlarında Sivas’ta 3 mağaza ile faaliyette olan firmamız OFLAZLAR Otomotiv. San. Tic. Ltd. Şti. firmasıyla Renault markasıyla Sivas ili bayiliği için sözleşmeleri imzalamış ve yatırımını kısa bir zamanda tamamlamıştır.

2002 Yılında Perakendecilikte şubeleşme kararı alındıktan sonra Ankara da Tunalı Hilmi mevkisin de Bosch bayiliği ile hizmete başlanmıştır.

2003 Yılında Renault’un Dacia markasını bünyesine almasının akabinde Dacia markası içinde gerekli girişler yapılmış olup Sivas ilinde 2 marka ile otomotiv yatırımlarına devam edilmiştir.  Aynı zamanda Ankara da 5M Migros AVM de Bosch markası için 2. Şubemiz faaliyete geçmiştir.

2004 Yılında 5M Migros AVM’nin açılışından kısa bir süre sonra ARMADA AVM’de Ankara ilindeki 3. Bosch mağazamız faaliyete geçmiştir.

2005 Yılında AÇILIM Otomotiv. San. Tic. Ltd. Şti. olarak Sivas ili için Honda markası ile imzalanan sözleşmenin akabinde yine kısa bir zamanda yatırım tamamlanmıştır.

2006 Yılında Kayseri ilinde faaliyete geçen Kayseri Park AVM de Bosch ve Sony markaları ile anlaşılmış ve Kayseri halkına hizmete başlanmıştır. Aynı yıllarda Ankara da Turan Güneş bulvarında da Sony markası ile firmamız bünyesinde beyaz eşya ve elektronik sektöründe toplamda 3 ilde 10 şube ile Bölgenin önemli aktörlerinden olmuştur. Bosch markasında firmamız ülke çapında satışlar bazında en büyük temsilciliğini yapmış bulunmaktayız.

2007 Yılında OFZ Otomotiv San. Tic. Ltd. Şti. olarak Sivas ve Tokat illeri için Peugeot Otomotiv Pazarlama A.Ş. ile imzalar atıldıktan sonra Sivas için yatırımlar aynı yıl içerisinde tamamlanmış olup satış ve servis hizmetlerine başlanmıştır.

2009 Yılında Tokat ilinde Peugeot bayiliğimiz de faaliyete başlamıştır.

2012 Yılında uzun yıllar başarıyla yönetilmiş olan firmamız beyaz eşya ve elektronik sektöründen çekilme ve eğitim sektöründe bulunmak için yatırım kararı almıştır.

2013 Yılında Sivas ilinde 5000 m2 lik 2 ayrı bina yatırımlarını tamamlayıp toplamda 10.000 m2 lik kapalı alanda 1200 öğrenci kapasitesiyle Amerikan Kültür Kolejleri ile çalışmaya başlanmıştır.

2015 Yılında akademik anlamda köklü bir kuruluş olan ve Avrupa nın en büyük eğitim ağına sahip olan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumlarıyla anlaşmaya imza atıldı. Amerikan Kültür Koleji ile başlayan eğitim alanındaki yatırımlarımız Bahçeşehir Okulları olarak devam etmiştir. Aynı yılın Aralık ayı içerisinde Peugeot Otomotiv Pazarlama A.Ş ile bir süredir devam eden görüşmelerin ve kendilerinin tavsiye üzerine Samsun ilinde Peugeot markası için Tekkeköy mevkisinde 7500 m2 lik kapalı alanda Samsunda da hizmet vermeye başladık. Samsun faaliyete geçtikten sonra Tokat ilinin Ekonomik koşulları sebebiyle faaliyetini durdurma kararı alınmıştır.

2016 Yılında eğitim alanındaki çalışmalarımızı genişletmek için yatırımlara başlanmış olup. 15.000 m2 lik kampüs projesi için çalışmalar başlatılmış olup 7 ay gibi kısa bir süre de günümüzde ülke çapında teknolojik donanımı ve kapalı alanı ile ilk üçe girecek modern bir okul Kasım ayında eğitim vermeye başlamıştır. Aynı yıl içerisinde Nissan Otomotiv A.Ş. ile devam görüşmelerimizde neticelenmesi sonucu 1 Ağustos itibariyle Otomotiv sektöründe 5. Markamız ile Sivas halkına hizmet vermeye başladık.

2019 Yılında yeni yapılanmayla Türkiye’de de PSA Group bünyesine dahil olan Citroen markası ile anlaşan firmamız Mayıs ayından itibaren satış, servis ve yedek parça hizmeti vermeye başlamıştır.

Bugün OFZ Grup olarak 200 kişilik güçlü kadromuzla Otomotiv sektöründe Sivasta 4 noktada toplamda 13.000 m2 lik kapalı alanıyla 6 marka çatısı altında Satış, Servis, 2.EL ve Yedek Parça hizmeti vermekteyiz.

HİZMET ALANLARI

ERİŞİM BİLGİLERİ

Pazartesi - Cuma 09:00 - 18:00

0 (346) 215 19 62

info@ofzotomotiv.net

ÜST